Główna   Cennik   Opis Sterydów   Linki   Kontakt

Armidex
Anapolon
Boldenone
Clenbuterol
Clomid
Cialis
Dromastanolon
Efedryna
Finasteride
HCG
HGH
IGF-1
Kamagra
Kamagra Gel
Levitra
Liothyronine
Mesterelone
Metanabol
Methenelone
Nandrolon
Omnadren
Oxandrolone
Salbutamol
Stanozolol
Sustanon
Tadalis
Tamoxifen
Testosterone Cypionate
Testosterone Enanthate
Testosterone Propionate
Testosteron Supension
Trenbolone
Turanabol
Undestor
Viagra

Nandrolon-charakterystyka i opis

 • Substancja aktywna: Dekanian nandrolonu
 • Okres aktywnego półtrwania: 14 - 16 dni
 • Klasyfikacja: Steryd anaboliczno - androgenny (iniekcyjny)
 • Dawkowanie: Mężczyźni 300 - 800mg / tydzień, kobiety 50 - 100mg / tydzień
 • Trądzik: Tak, w większych dawkach oraz predyspozycjach
 • Retencja wody: Tak, jednak mniejsza niż testosteron
 • Podwyższone ciśnienie krwi: Kwestia dawki
 • Hepatotoksyczność: Nie
 • Aromatyzacja: Niska, konwertuje do mniej aktywnych norestrogenów
 • Konwersja do DHT: Nie, konwertuje do niskoaktywnego NOR-DHT
 • Blokowanie HPTA: Tak, bardzo mocne

  Deka-Durabolin jest wyłączną nazwą handlową iniekcyjnego dekanianu nadrolonu, produkowanego przez koncern Organon. Związek ten powstał w czasach gwałtownie rosnącej popularności sterydów anabolicznych. Pierwszy raz stał się dostępny na receptę w 1962 roku.

  Znana na całym świecie "Deka" jest jednym z najpopularniejszych sterydów, co wynika z jej pozytywnych właściwości. Strukturalnie nandrolon jest bardzo podobny do testosteronu, brakuje mu tylko atomu węgla na 19 pozycji, stąd nazwa 19-nortestosteron. W wyniku takiej budowy chemicznej, nandrolon jest znacznie mniej androgenny niż testosteron. Co prawda nandrolon ulega redukcji za sprawą enzymu 5-alfa reduktazy, tego samego odpowiedzialnego za konwersję testosteronu do formy DHT, jednak nandrolon nie konwertuje do DHT, lecz do dihydronandrolonu. Związek ten jest znacznie mniej aktywny w organizmie niż DHT, nie powoduje tak licznych skutków ubocznych typowych dla androgenów - oleistej skóry, trądziku, niechcianego owłosienia, wypadania włosów. Oczywiście one mogą wystąpić, lecz tylko przy naprawdę sporych dawkach.

  Nandrolon ponadto wykazuje bardzo słabą konwersję do estrogenów. Porównując - konwersja nandrolonu wynosi tylko 20% z tej, obserwowanej przy testosteronie. Wynika to z faktu, że mimo możliwości wątroby do konwersji nandrolonu do estradiolu, nandrolon w innych obszarach aromatyzacji w organizmie, jak np. tkanka tłuszczowa, jest na ten proces bardzo odporny. Dlatego skutki uboczne typowe dla estrogenów są rzadko spotykane. Stosowanie antyestrogenu podczas cyklu nie jest wymagane. Retencja wody wynikająca z przyjmowania nandrolonu jest bardzo znikoma, widoczna tylko przy większych dawkach. Zastosowanie Nolvadexu czy Provironu całkowicie wyeliminuje możliwość jej wystąpienia. Zatem dekanian nandrolonu jest dosyć bezpiecznym środkiem. Co więcej, przez wielu uznawany jest za najlepszy środek na świecie, pod względem współczynnika efektywności do skutków ubocznych. Warto także zaznaczyć, że nandrolon badany na chorych na HIV, nie tylko pomagał w utrzymaniu i zwiększaniu masy mięśniowej, ale także wpływał dodatnio na układ immunologiczny.

  Dekanian nandrolonu może wykazywać pewną aktywność progesteronową w organizmie. Progesteron jest hormonem c-19, co oznacza że posiada atom węgla na 19 pozycji. Usunięcie tego atomu, jak w przypadku 19-norprogesteronu, tworzy hormon z większą tendencją do wiązania się z odpowiadającymi mu receptorami. Inne 19-nor anaboliki także wykazują podobne właściwości. Cecha ta przyczynia się do możliwości zwiększania aktywności progesteronowej w organizmie, co może z kolei nasilać związane z tym faktem efekty uboczne. Są one całkiem podobne do tych estrogenowych - blokowanie produkcji endogennego testosteronu, zwiększanie magazynowania tkanki tłuszczowej oraz ginekomastia progesteronowa.

  Nandrolon nie jest środkiem błyskawicznie budującym masę mięśniową, jak przykładowo testosteron czy Dianabol. Przyrosty są zauważalne, lecz nie drastyczne. Wolne działanie oraz łagodność środka umożliwia jego stosowanie przez dłuższy okres. Umownie przyjmuje się, że przyrosty na cyklu z użyciem nandrolonu są o połowę mniejsze, niż te z zastosowaniem takiej samej ilości testosteronu. Najrozsądniejszym rozwiązaniem jest stosowanie dekanianu nandrolonu przez okres 8 - 12 tygodni, uzyskując umiarkowany przyrost dobrej jakościowo masy mięśniowej. Mimo że okres aktywnego półtrwania w organizmie wynosi 14 - 16 dni, iniekcji dokonuje się 1 - 2 razy na tydzień. Przeciętne dawkowanie u mężczyzn wynosi 300 - 600mg tygodniowo. Dobrym wyznacznikiem dawkowania dekanianu nandrolonu jest przyjmowanie 2mg / funt suchej masy (1kg = 2,2lbs) - optymalne rozwiązanie zapewniające korzystny współczynnik efektywność / skutki uboczne. Środek ten jest także bardzo popularny wśród kobiet. Oczywiście dawkowanie jest niższe niż u mężczyzn, wynosi przeważnie 50mg tygodniowo. Mimo że nandrolon jest bardzo nisko androgenny, mogą wystąpić jednak u kobiet skutki uboczne w postaci nasilania drugorzędnych cech męskich. Lepszym środkiem dla nich będzie w tym wypadku szybko działający fenylopropionian nandrolonu, pozostający aktywnym w organizmie tylko przez kilka dniu, co mocno redukuje ewentualne androgenne skutki uboczne.

  Wadą dekanianu nandrolonu jest bardzo niski poziom endogennego testosteronu, zwłaszcza po długich cyklach. Niezbędnym w tym przypadku jest użycie antagonistów estrogenowych, Clomidu lub Nolvadexu przez okres kilku tygodni. Oba środki, będąc selektywnymi modulatorami receptora estrogenowego, zapewnią przywrócenie odpowiedniego funkcjonowanie HPTA. Warto także zastosować HCG, które przywróci prawidłowe reagowanie jąder na gonadotropiny. W tym celu można wykonać 3 iniekcje dawki 2500 - 5000 jednostek, co 5 dni. Po nich kontynuujemy przyjmowanie SERM'u. Pamiętać należy, aby rozpocząć PCT (proces odblokowania), po wygaśnięciu aktywności dekanianu nandrolonu w organizmie, tj. 3 tygodnie po ostatniej iniekcji. Wcześniejsza administracja środków odblokowujących będzie nieefektywna. Niechcianym wśród zawodników efektem użycia dekanianu nandrolonu jest fakt, iż jego metabolity pozostają wykrywalne przez bardzo długi czas, nawet do 1,5 roku. Wynika to z formy administracji. Związki estryfikowane wykazują znaczną tendencję do magazynowania się w tkance tłuszczowe, szczególnie po dłuższych cyklach. Przypuszcza się że okres redukcji tkanki tłuszczowej przed zawodami pomaga w pewnym stopniu pozbywać się metabolitów nandrolonu z organizmu. Podobne właściwości wykazują inne środki długołańcuchowe, jak Equipoise i Primobolan. Najczęstszą przyczyną pozytywnych wyników kontroli anty-dopingowych jest właśnie nandrolon.

  Zawodnicy nieobawiający się kontroli uzyskają z tego środka szereg pozytywów, szczególnie w okresie redukcji przed zawodami. Stack dekanianiu nandrolonu i winstrolu stosowany kilka tygodni przed zawodami, pomaga wypracować znakomitą definicję masy mięśniowej. Mocny, nie-aromatyzujący, androgen jak Halotestin czy Trenbolon pomoże w takim cyklu w utwardzeniu i poprawieniu gęstości muskulatury. Równie dobrze można stosować nandrolon w cyklach zwiększania masy mięśniowej. Klasyczny stack Deka/Dianabol był podstawą budowania masy mięśniowej przez lata, dając świetne rezultaty. Dołączyć można także środek silnie androgenny, jak Anadrol czy Testosteron. Przy czym dawkowanie androgenów w cyklu z zastosowaniem dekanianu nandrolonu może być niższe, niż stosowany sam. Taki cykl jest z reguły lepiej tolerowany przez organizm. Nandrolon przyjmuje się wtedy jeszcze kilka tygodni po odstawieniu androgenu, co pozwala na poprawienie definicji zdobytej masy mięśniowej.


    Nandrolone PhenylPropionate - charakterysytka i opis

 • NPP (Nandrolone PhenylPropionate) nigdy nie był zbyt popularny ze względu na jego dostępność. Wiele farmaceutycznych produktów NPP sięga stężenia między 25-50mg/ml przy dość wygórowanych cenach. Naturalnie właśnie to ogranicza wiele osób do użytkowania tego specyfiku - duża cena oraz częste i objętościowo duże iniekcje.

  Ostatni wzrost zainteresowania NPP spowodawany jest przez wypuszczenie przez wiele underów NPP w wysokim stężeniu. BM jako pierwszy under wypuścił Dubol-100, w stężeniu większym niż apteczne - 100mg/ml, póżniej już tylko kwestią czasu było produkowanie przez inne podziemne labolatoria tego produktu.

  PhenylProp vs Decanoate.

  Obliczmy ilość która skumolowana jest w organiźmie po 6 tygodniach 500mg/deca. Powiedzmy, że dokonujemy iniekcji raz na tydzień i dajemy okres półtrwania 1,5 tygodnia. Zanotowana taka częstotliwość iniekcji robi ogromną różnicę w stabilności stężenia we krwi, ale nie robi żadnej różnicy w ilości estryfikcacji.

  E (grecka litera "sigma") 500 * e ^(ln(1/2)n / 1.5) od n = 0 do n = 6.
  Tak więc po 6 tygodniach, około 1300mg z estryfikowanego nandrolonu pozostaje w ciele.

  Teraz zobaczmy jak długo po pierwszej iniekcji, zabierze opanowanie do niewielkiem wystarczającej ilości, która pozwala na odzyskanie.

  1300*e^(ln(1/2)n/1.5) po 3 tygodniach, 325mg estryfikacji utrzymuje się

  po 6 tygodniach, utrzymuje się 81mg

  po 8 tygodniach, 32mg


  Nandrolone Decanoate jest substancją o przedłużonym działaniu, która wchłania się powoli. Zależnie jak jest dalej dużo jest użytywany, to co najmniej po 4-6 tygodniach po ostatniej iniekcji, Deca przestanie działać. Żeby poziom stężenia jej we krwi był ustabilizowany i zaczął dawać jakiekolwiek rezeltutay w postciu przyrostów zajmujej jej około 4 tygodni. Przez okres czasu 8-10 tygodni poziom stężenia we krwi nie jest jeszcze stały i cały czas się ustabilizowuje. Tak więc około 10-go tygodnia na Dece poziom stężenia jest unormowany, należałoby później ciągnąć Dece aż do 16-go tygodnia gdzie po tym okresie przyrosty są już raczej marne. Te liczby odnoszą się do sensownego użycia Nandrolone Decanoate, w dawce między 200-400mg/tydzień. Przez pierwsze 4 tygodnie jakby nie patrzeć to marnujemy czas.

  Tak więc 10 tygodniowy cykl należałoby skończyć 16 tygodnia - 6 tygodni dla optymalnego stężenia krwi i 10 tygodni dla czasu gdzie ten poziom się stabilizuje.

  Z NPP możesz obejść ten czas oczekiwania.
  SAA oparte na 19-Nortestosterone jak wiadomo blokuje HPTA bardzo łatwo - np Trenbolone. Większość używa Tren przez okres 6 tygodni od początku cyklu. NPP powinien zostać użyty w podobny sposób.

  Przykład cyklu składającego się z NPP:

  1-6: Metanabol
  1-6: NPP
  1-8: Test Prop

  Dobrym pomysłem jest ciągnięcie Testosteronu jeszcze 2 tygodnie po NPP, jednakże można zakończyć cykl w tym samym czasie.

  Wcześniej porównałem NPP do Trenu. Są one podobne w paru względach, ale mimo wszystko Tren jest o wiele bardziej androgenny i jest znacząco silniejszy.

  PhenylPropionate posiada niektóre te same efekty uboczne, które należą do Decanoate (jako że obydwa zbudowane są z tej samej podstawy jakim jej Nandrolon). Należałoby zauważyć że większość efektów ubocznych które pochodzą od Decanoate są rezultatem jego długiego estru. Estr Decanoate jest ciężki do kontrolowania. NPP jako środek krótko estrowy - aromatyzuje w mniejszym stopniu, zatem retencja wody jest mniejsza niż w przypadku nandrolonu długo estrowego. Skutki uboczne Nandrolonu są o wiele mniejsze niż ma sie to do Testosteronu.

  Nandrolone PhenylPropionate na pierwszy raz.


  Zazwyczaj gdy ktoś zaczyna przygode z SAA to robi więcej niż jeden cykl. A wiadomo że gdy zaczynamy od małych dawek na samym początku można uzyskć bardzo fajne efekty - zaczynając od Tesosteronu nie ma co liczyć później na działanie słabszych środków. Należy zaczynać cykl od lekkich środków i małych dawek i obserwować jak organizm na nie reaguje. Zaczynając cykl na Testosteronie i innych mocniejszych środkach większość osób nie jest w stanie wykorzystać w pełni ich możliwości, a przy okazji rozregulowuje uklad hormonalny. Na poczatku zaczynamy od bardziej anabolicznych sterydów i ze wzrostem stażu dodajemy te bardziej androgenne. Chodzi tutaj przedwszystkich o większe powinnowactwo do receptorow środków anaboliczych niż środków androgennych.

  Uważam że Testosteron na pierwszy cykl to porażka, są inne środki lepsze środki by zacząć przygode z dopingiem m.in: NPP (ale także deca, oxa, primka, wins, eq). Jedynym problemem jest tutaj dostępność tych środków w orginale na naszym rynku, no ale dla chcącego nic trudnego...

  Przykładowy cykl na pierwszy raz (pamiętajmy że dawki są sprawą nadwyraz indywidualną, zależacą znacznie od wagi ciała):

  1-6: NPP 50-75mg EOD

  albo

  1-6: NPP 100mg E3D

  NPP w takich ilościach dla pierwszego cyklu nie spowoduje DD, jest to w większości robienie wielkiego halo, ktoś zaczął a reszta dołączyła. Ale jest to także sprawa nadwyraz indywidualna. Nie porównujmy NPP do Decanoate w dawkach tygodniowych, bo ma się to nijak.

  Reasumując Nandrolon jest łagodniejszym środkiem niż Testosteron i jest lepszy w stosunku mg do mg (moja własna opinia).

  Nandrolone PhenylProp powinien być wstrzykiwany co najmniej, co 3 dzień. Nie mam pojęcia skąd wzieła się reguła na forum aby walić to e2d, to jest PhenylPropionate - a nie Propionate. Typowa dawka to 300-700mg/tydzień przez okres 5-8 tygodniu.

  Doskonale łączy się go z Winstrolem, Metanabolem, Testosteronem, EQ, Anavarem
  Łączenie z Trenem nie jest dobrym pomysłem i niezaspecjalnie też łączy się go z Anadrolem.

  Sugerowane dobre cykle:

  Cykl efektowyny i klasyczny Test/NPP/Meta:

  1-6: Meta 20mg ED
  1-6: NPP 150mg E3D / 100mg EOD
  1-8: Test Prop 100mg EOD

  Wysoko anaboliczny:

  1-6: NPP 200mg E3D
  1-8: Anavar 30mg ED

  1-6: NPP 200mg E3D
  1-8: Wins 50mg ED

  Dobry na pierwszy raz:

  1-6: NPP 100mg E3D
  1-4: Dbol 15-20mg ED
  (5-8: Anavar 30mg ED - opcjonalnie)

  NPP w typowym cyklu:

  1-10: EQ 300-400mg E7D
  1-9: Test Enan 300-500mg E7D
  1-8: NPP 200mg E3D
  10-13: Test Prop 150mg EOD

  W bardziej zaawansowanych cyklach dla osób już z dużym stażem SAA, należałoby dawki NPP w miare tygodniowo zwiększać, gdyż nieodczuwa się takich samych przyrostów jak na początku.